Jazz fest tvrz 2024: Libor Šmoldas Organ Trio + Prague Connection

26. 6. 2024 18:00, Praha

Libor Šmoldas Organ Trio
Typ akce
Ve měste
web
http://www.chodovskatvrz.cz/
Místo
Chodovská tvrz
Ledvinova 9, Praha
zobrazit na mapě

Pro letošní pátý ročník dvoudenního Jazz festu tvrz je charakteristická nejen žánrová pestrost, zastoupení oceňovaných osobností jazzové scény ale také to, že dva ze čtyřech koncertů budou zpívané, tedy posluchačsky velmi vstřícné. Každý návštěvník by si měl přijít na své, poslechnout si dobrou živou muziku, zrelaxovat, a zároveň třeba objevit nové muzikanty či žánry.

18:00 – LIbor Šmoldas Organ Trio
Ve svém varhanním triu si Libor přizval ke spolupráci vynikajícího varhaníka Jakuba Zomera, jehož popularita u českého jazzového publika neustále stoupá, a špičkového amerického bubeníka z New Yorku Jesseho Simpsona. Příval pozitivní energie, s níž trio hraje vlastní skladby, vychází nejen z jazzové tradice, ale silně se opírá i o blues, funk a soul šedesátých let. O charakteristický zvuk tria se starají kromě Liborovy kytary a skvěle zvládnutých bicích především autentické varhany Hammond B3, nástroj dobře známý širokému spektru milovníků hudby, avšak v našich zemích málokdy k vidění a slyšení.

20:00 – Prague Connection
Příležitostné spojení hudebníků, které spojuje láska ke stejné hudbě a kteří se spolu rádi setkávají na stejném podiu Kapela v pětičlenném složení zahraje originální songy oceňovaného Jamie Culluma.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články