Jenny Hval: I Want to Be a Machine

16. 11. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://archa-plus.cz/cz/
Místo
ARCHA+
Na Poříčí 1047/26, Praha
zobrazit na mapě

Jenny Hval zkoumá s novou deskou I want to be a machine limity performance v rámci večera Alternativa meets Heartnoize. Vystoupí 16. listopadu v prostoru ARCHA+.

Tělesnost, sexualita, patriarchát i vlastní limity – norská hudebnice a spisovatelka Jenny Hval se na albech jako Blood Bitch nebo předloňském Classic Objects nebála zkoumat věci do hloubky, ať už šlo o témata společenská, osobní, nebo o jejich průsečík. V chytlavých refrénech a melodiích se jí dařilo neztratit poselství ani sebe samu.

S novým projektem I want to be a machine se Hval obrací k ohledávání hranic toho, co může jako umělkyně předat svému posluchačstvu, a to v době, kdy hudba ztrácí svou hodnotu ať už fyzickou, nebo filozofickou. Interdisciplinární performance, na které se podílí Hval a tři další hudebníci a hudebnice, spojuje dohromady nové skladby, které se na podiu objevují spolu s aktem psaní eseje tématizující pozici umělkyně na jevišti. Jenny Hval ve svojí tvorbě dlouhodobě propojuje různé formy vyjádření, od hudebního přes literární až po vizuální. I want to be a machine je první nahrávkou od poslední ceněné desky Hval z roku 2022 a živá show se představí na hrstce evropských pódií.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články