Kateřina Rettová: Výroba vánočního polazu

2. 12. 2023 15:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.holesovickatrznice.cz/
Místo
Holešovická tržnice - Hala 17
Bubenské nábř. 306/13, Praha
zobrazit na mapě

Co je to polaz? Nevšední vánoční dekorace v podobě slunce má starou tradici. S trochou trpělivosti si ho pod vedením Kateřiny Rettové z ateliéru Lesem mohou vytvořit i účastníci.

Slovo polaz vzniklo ze starého výrazu „polazit“, jež znamená „chodit po koledě“. Tradici má nejen v Česku, na Slovensku či v Polsku, ale i na Balkáně. Polaz se věšel ve světnici v době slunovratu. Jeho střed tvoří menší koule, do níž je ze všech stran hustě napícháno množství špejlí zdobených různými drobnostmi, většinou přírodninami, nebo zelených větviček.

Každý účastník workshopu vyrobí jak korpus, tak i dekor. Výroba korpusu je poměrně fyzicky náročná, proto je workshop určen šikovnějším dětem od 10 let pod dohledem rodičů (dvojice společně vyrábí jeden polaz) a pro dospělé.

Praktické informace:

  • Workshop trvá 90 minut.
  • S sebou ideálně pracovní rukavice.
  • Workshop je vhodný pro dospělé a děti od 10 let s asistencí rodičů.
  • Workshop se koná pouze při naplnění minimální kapacity 8 účastníků – pokud se kapacita nenaplní, platba za workshop bude vrácena.
  • Zakoupením vstupenky na workshop účastník získává i vstup pro dospělého do prostor adventní výstavy v hale č. 17 zdarma.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články