Každý má v sobě dva vlky + workshop

24. 11. 2023 18:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.archatheatre.cz/
Místo
Divadlo Archa - Malý sál
Na Poříčí 1047/26, Praha
zobrazit na mapě

Příběh začíná u večeře. Ve Vietnamu zve ten nejmladší člen rodiny ostatní ke stolu: „Cháu mời ông bà, các bác, cô chú, anh chị và tất cả mọi người ăn cơm“

Co kdo vaří doma? Jak chutná česká a jak vietnamská kuchyně? Co je vzácné a co naprosto všední? Co všechny spojuje?

Thang, Diana, Týna a Lili hledají u večeře společnou řeč o zkušenostech ze života na průsečíku vietnamské a české společnosti, o dospívání a dospělosti, o zvycích své komunity i o vlastních životních rozhodnutích.  

Autentické příběhy performerů se propojují s pohyblivým obrazem, zvukem i akcí v otevřené laboratoři. Diváci vstupují do netradičně uspořádaného divadelního sálu definovaného pohyblivým projekčním plátnem, zvukovou aparaturou, několika mobilními světly a televizní obrazovkou. Na jevišti–laboratoři performeři kladou otázky zaměřené na vnitřní rozpory člověka, utváření vlastní identity, způsoby vyjadřování vzdoru i vděčnosti ke starší generaci. 

Inscenace Každý má v sobě dva vlky vznikala jako rezidenční projekt Divadla Archa určený mladým začínajícím tvůrcům během roční spolupráce autorky projektu Hany Kokšalové se zástupci druhé generace Vietnamců žijících v České republice. Divadlo Archa vypsalo otevřenou výzvu zaměřenou na zájemce s vietnamskými kořeny, kteří by se rádi zapojili do kreativního procesu a sdíleli své osobní příběhy pomocí nástrojů dokumentárního divadla. Vybraná skupina, jejíž členové se předtím neznali, ani neměli žádné zkušenosti s divadelní tvorbou, prošla sérií workshopů vedených divadelními profesionály. Mladí lidé postupně zakoušeli možnosti uměleckého vyjadřování, které vyústilo v originální a vzrušující scénický tvar.

Po představení následuje divadelní workshop. Inscenaci má velký ohlas zejména mezi mladou generací. Proto ji pořadatelé doporučují divákům ve věku od 13 do 25 let.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články