Krajinou lidových hudebních nástrojů (pro děti 3–6 let): Marian Friedl

19. 5. 2024 14:00, Brno

Typ akce
Ve měste
web
http://www.luzanky.cz
Místo
Středisko volného času Lužánky
Lidická 50, Brno
zobrazit na mapě

Slyšeli lidé někdy názvy jako koncovka, fujarka, pastýřská píšťala, salašovka, ochlebky, kobza, gajdy, malý cimbál, hrkavica, grumla? Co se skrývá za záhadnými slovy, jak zní a co zrcadlí jednotlivé nástroje o krajině, historii, přítomnosti i lidech kdysi a dnes? Přesně na tyto otázky budou účastníci workshopu společně hledat odpověď, ale hlavně si na nástroje zahrají a naučí se písničky, které jsou s nimi spjaty.

Flétničky nebo housličky s sebou!

Marian Friedl žije ve svém rodném beskydském regionu, odkud se vydává koncertovat po celém světě. Hudba v mnoha podobách jej provází od dětství. Tradiční hudbu rodného regionu hrál v cimbálové muzice. Na konzervatoři studoval hudbu klasickou i jazzovou, na univerzitě se zaměřil na etnomuzikologii.

V současnosti je stálým členem beskydské kapely RukyNaDudy, NOCZ Quartet, Marian Friedl & Baroshi, Misterios del Amor, Vladimír Javorský – Ještě je, Telemannia. Vyučuje na ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm a na katedře muzikologie Univerzity Palackého v Olomouci. V roce 2017 obdržel hudební cenu Anděl za album Beránci a vlci.

Přihlašují se pouze děti.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články