Krása mobiliáře, aneb není dřevo jako dřevo

21. 11. 2023 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.upm.cz/
Místo
Uměleckoprůmyslové museum v Praze (historická budova)
17. listopadu 2, Praha
zobrazit na mapě

Krása dřeva a ozdobných technik nejčastěji používaných na historickém mobiliáři na přednášce vedoucího restaurátorského oddělení UPM v Praze Tomáše Sterna. Přednáška je součástí cyklu Materiály, techniky, postupy.

Přednáška pro ty, které při pohledu na historický mobiliář napadlo, že by chtěli vědět, z jakého dřeva je vyroben a jakým způsobem vznikla jeho výzdoba. Odpovědi na tyto a mnohé další otázky k druhům používaných dřevin a výzdobných technik se lze dozvědět na přednášce restaurátora dřeva UPM Tomáše Sterna. Přednáška bude doplněna ukázkami materiálů, ze kterých se mobiliář vyrábí, a postupy některých ozdobných technik. Na závěr účastníci nahlédnou do stálé expozice Art, life: Umění pro život, ve které restaurátor představí vybrané exponáty ze sbírky nábytku UPM. Cyklus Materiály, techniky, postupy vznikl jako součást projektu Interaktivní vzdělávání v oblasti tradičních řemesel, technik a materiálů v muzejní praxi, realizovaném v rámci programu Erasmus+.

Ing. Tomáš Stern (nar. 1980)
Absolvent Vyšší školy restaurátorské v Písku, oboru restaurování nábytku a nepolychromované dřevořezby a, fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze, oboru dřevařské inženýrství, působí od roku 1999 jako restaurátor dřeva v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Od roku 2017 vede restaurátorské oddělení. Během více než dvacetileté praxe spolupracoval na přípravě mnoha sbírkových předmětů pro krátkodobé i dlouhodobé výstavy UPM. přednáškový sál UPM, expozice Art, life: Umění pro život.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články