Labyrintem Malostranských dvorků

18. 7. 2024 18:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://sopmsh.estranky.cz
Místo
Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan - před budovou
Malostranské nám. 27, Praha
zobrazit na mapě

Malá Strana – to nejsou jen nádherné barokní paláce, ale i zákoutí a dvorky, které odhalují méně nablýskanou stranu této nejstarší pražské čtvrti. Během období komunistického režimu přitáhl genius loci chátrající čtvrti mnoho bohémů toužících po svobodném vyjádření a uličky Malé Strany ožily ruchem uměleckého undergroundu. V květnu roku 1981 se dokonce uskutečnila pololegální akce Malostranské dvorky (nebo také Dvorky 81), která představila tvorbu mladé nezávislé generace výtvarníků a nalákala do zapomenutých malostranských koutů davy návštěvníků. Procházka účastníky zavede do několika běžně nepřístupných dvorků na Malé Straně, které tehdy sloužily jako výstavní prostory. Řada těchto autorů dosáhla časem značné umělecké proslulosti. Účastníci si připomenou jejich jména a tvorbu a nevynechají ani mnohdy velmi dramatické a tragické příběhy představitelů literárního undergroundu – například Václava Hraběte či Milana Kocha.

Průvodkyní na komentované vycházce je Dagmar Winklerová. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Místo setkání je přímo na Malostranském náměstí 27 – před domem, kde sídlí Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan.
  • Předpokládaná délka akce je cca 90 minut.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ nouze uveden na vstupence.
  • Velikost skupiny je velmi omezena kapacitou některých prostor.
  • Vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou informováni a informace bude zveřejněna na webových stránkách pořadatele.
  • Organizátor na akci může pořizovat fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články