Legislativní dobrodružství psychedelické renesance

25. 3. 2024 18:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.k-kafe.cz/
Místo
Kkafe
Střelecký ostrov 336, Praha
zobrazit na mapě

Proč jsou psychedelika řazena mezi vysoce nebezpečné návykové látky bez možnosti medicínského využití, i když se jedná o látky s vysokým terapeutickým potenciálem? Co je to šíření toxikomanie? Proč v případě manželů Kordysových padly nepřiměřeně vysoké tresty odnětí svobody za pořádání ceremonií s Ayahuascou? Jak je možné, že česká policie na svých sociálních sítích proklamuje, že člověk, u něhož byla nalezena zavařovačka s lysohlávkami tzv. „trestu neujde“, zatímco v Oregonu je již možné podstoupit psilocybinem asistovanou terapii? Pražská psychedelická klinika Psyon nabízí možnost ketaminem asistované terapie, avšak s klasickými psychedeliky to legálně možné není. Jakto? Kdo ví, že psychedeliky asistovaná terapie není jediný model regulace psychedelických látek? Kdo ví, že již na podzim tohoto roku bude možné podepsat petici Evropské občanské iniciativy PsychedeliCare? A k čemu to vlastně bude?

Odpovědi nejen na tyto otázky bude možné se dozvědět na přednášce Terezy Dleštíkové z České psychedelické společnosti o psychedelickém právu, které je dobrodružstvím plným paradoxů a frustrace, ale i naděje.

JUDr. Tereza Dleštíková, PhD. je právnička, která se zabývá problematikou psychedelik a návykových látek, ale i vězeňstvím či konceptem restorativní justice. Dále se věnuje právu původních obyvatel Latinské Ameriky. Část života strávila ve Španělsku a zemích Jižní Ameriky, kam se ráda vrací. Působila v advokacii, justici i akademickém prostředí. V současnosti se realizuje především v neziskovém sektoru – působí v Asociaci organizací v oblasti vězeňství, Rubikon centru či v iniciativě Snížit kultuře práh. Jako členka České psychedelické společnosti koordinuje pracovní skupinu pro legislativu a veřejnou politiku a podporuje snahy o racionální drogovou politiku a legislativu vycházející z vědeckého poznání, s vidinou nejen legálně dostupné psychedeliky asistované terapie. Je také dobrovolnicí v Psycare.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články