Lenka Nová

21. 8. 2024 18:30, Slavkov u Brna

Typ akce
Koncert
web
https://www.vilaausterlitz.cz
Místo
Vila Austerlitz
Československé armády 362, Slavkov u Brna
zobrazit na mapě

Lenka Nová vystoupí v rámci své Vila Tour 21. srpna ve Vile Austerlitz ve Slavkově u Brna.

Vila Tour – série komorních koncertů na architektonicky zajímavých místech, která jsou zajímavá nejen stavebně, ale také lidsky. Místa, která provázely silné lidské příběhy, stejně jako je tomu v písních Lenky Nové. Vzhledem k velikosti objektů je kapacita koncertů omezena.

Lenka Nová„zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem.“ Pochází z Brna, kde začínala se zpěvem v místních rockových kapelách. Poté 12 let působila v kapele Laura a její tygři, s níž odehrála stovky koncertů a vydala několik alb. Od roku 2008 úzce spolupracuje s textařem Michalem Horáčkem. Natočila s ním alba Ohrožený druh, Český kalendář a v roce 2016 album Čtyřicítka, kde je nejen interpretkou, ale také autorkou hudby. Vydala čtyři sólová alba Nová deska, Psí hodina, již zmiňovaná Čtyřicítka a Dopisy. Od roku 2012 pravidelně koncertuje po celé České republice, ať už po boku Michala Horáčka, Petra Maláska, nebo Ondřeje Rumla.

** Vila Austerlitz** – neboli Redlichova vila je vila ve Slavkově u Brna, postavená koncem 19. století v historizujícím stylu podle návrhu architekta Augusta Prokopa pro majitele místního cukrovaru Hermanna Redlicha, který si stavbu vily objednal u brněnského architekta a tehdejšího ředitele Moravského průmyslového muzea Augusta Prokopa, aby se mohl přestěhovat blíže ke svému slavkovskému cukrovaru. Tuto horní, tzv. červenou vilu později doplnila také dolní vila, zvaná bílá, která byla postavena přímo naproti podniku. Od roku 2001 je chráněna jako kulturní památka. Pod označením Vila Austerlitz slouží ve 21. století jako soukromé ubytovací zařízení.

A na co se mohou diváci těšit?

  • Welcome drink v podobě šumivého alkoholického (nebo nealkoholického) nápoje z rodinného Jindrova vinařství.
  • Individuální prohlídka objektu a odborný výklad dědiců nebo průvodců.
  • Koncert Lenky Nové a doprovodných muzikantů Josefa Štěpánka na kytaru a Mikuláše Pokorného na piano (80 min.).
  • Ochutnávka vín z Jindrova vinařství.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články