Lenka Nová

15. 9. 2024 17:30, Olomouc

Typ akce
Koncert
web
https://www.vilaprimavesi.cz/
Místo
Vila Primavesi
Univerzitní 224/7, Olomouc
zobrazit na mapě

Lenka Nová vystoupí v rámci své Vila Tour ve Vile Primavesi v Olomouci 15. září 2024.

Vila Tour – série komorních koncertů na architektonicky zajímavých místech, která jsou zajímavá nejen stavebně, ale také lidsky. Místa, která provázely silné lidské příběhy, stejně jako je tomu v písních Lenky Nové. Vzhledem k velikosti objektů je kapacita koncertů omezena.

Lenka Nová„zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem.“ Pochází z Brna, kde začínala se zpěvem v místních rockových kapelách. Poté 12 let působila v kapele Laura a její tygři, s níž odehrála stovky koncertů a vydala několik alb. Od roku 2008 úzce spolupracuje s textařem Michalem Horáčkem. Natočila s ním alba Ohrožený druh, Český kalendář a v roce 2016 album Čtyřicítka, kde je nejen interpretkou, ale také autorkou hudby. Vydala čtyři sólová alba Nová deska, Psí hodina, již zmiňovaná Čtyřicítka a Dopisy. Od roku 2012 pravidelně koncertuje po celé České republice, ať už po boku Michala Horáčka, Petra Maláska, nebo Ondřeje Rumla.

Vila Primavesi – jedna z nejcennějších staveb vídeňské secese ve střední Evropě. Nachází se v Olomouci a byla postavena v letech 1905–1906 na objednávku manželů Otty a Eugenie Primavesiových jako městské sídlo jejich rodiny. Otto Clemens Primavesi byl bankéř a podnikatel italského původu, jehož rod přišel na Moravu koncem 18. století. Odkoupil dva staré renesanční domy v historickém jádru města nad hradbami v blízkosti kostela svatého Michala a na jejich místě nechal postavit secesní vilu. Až do roku 1918 mecenášská rodina Primavesi postupně doplňovala interiér i zahradu vily uměleckými díly nejvyšší kvality. Díky známosti s předním secesním malířem Gustavem Klimtem se zde ocitlo několik jeho děl. Pro rodinu tvořil také sochař Anton Hanak, jehož díla doplňovala interiér i exteriér vily. V roce 2010 byla prohlášena národní kulturní památkou České republiky.

A na co se mohou diváci těšit?

  • Welcome drink v podobě šumivého alkoholického (nebo nealkoholického) nápoje z rodinného Jindrova vinařství.
  • Individuální prohlídka objektu a odborný výklad dědiců nebo průvodců.
  • Koncert Lenky Nové a doprovodných muzikantů Josefa Štěpánka na kytaru a Mikuláše Pokorného na piano (80 min.).
  • Ochutnávka vín z Jindrova vinařství.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články