Live in Amerika: Bratři Ebenové

30. 8. 2024 16:30, Mořina

Typ akce
Koncert
Místo
Lom Velká Amerika
267 17 Mořina, Mořina
zobrazit na mapě

Koncerty v lomu Velká Amerika přivítají i v roce 2024 výjimečné interprety. 30. srpna 2024 to budou Bratři Ebenové.

Koncerty Live in Amerika skýtají jedinečnou možnost navštívit prostor lomu, kterému se oprávněně přezdívá Český Grand Canyon. Koncert si vyslechnou diváci přímo dole v lomu v blízkosti jezera. Lom je celoročně uzavřený a veřejnosti přístupný pouze výjimečně za splnění přísných bezpečnostních podmínek. Takovou výjimkou jsou právě koncerty Live in Amerika, během kterých je možné prostor podléhající speciálnímu režimu navštívit.

Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák a Jiří Zelenka) přivezou do„Ameriky“ dlouho očekávané album s názvem Co my víme. V době vydání prvního alba Malé písně do tmy (1984) působila kapela jako bratrskétrio – Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929–2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje vznikl absolutně netradiční a na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční. Nové album je 6. řadovým albem a vyšlo 1. 9. 2023. Deska obsahuje 13 nových skladeb (LP pak o jednu méně). Autorem hudby i textu je Marek Eben, výjimku tvoří instrumentální skladba Clafoutis, jejímž autorem je nejmladší z bratrů David.

Harmonogram koncertu:

  • 15:30 otevření areálu
  • 16:30 - 18:30 koncert
  • 19:30 uzavření areálu

Na koncert je možné se dopravit speciálním vlakem vypraveným ze Smíchovského nádraží. Lze přikoupit i zpáteční jízdenku k již zakoupené vstupence na akci.

Harmonogram jízdy vlakem:

  • 14:25 odjezd Praha Smíchovské nádraží
  • 14:50 odjezd Nučice
  • 15:15 příjezd Lomy Mořina nástupiště (Velká Amerika)

  • 19:10 odjezd Lomy Mořina nástupiště (Velká Amerika)

  • 19:33 odjezd Nučice
  • 20:00 příjezd Praha Smíchovské nádraží

Lom Velká Amerika je objekt podléhající zvláštnímu režimu. Zakoupením vstupenky na tuto akci vyjadřuje kupující, že byl seznámen a souhlasí s podmínkami a riziky.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články