Lobkowiczký palác na Pražském hradě

27. 7. 2024 15:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Nádvoří Lobkowiczského paláce
Jiřská 3, Praha
zobrazit na mapě

Lobkowiczký palác na Pražském hradě s Prahou očima dokořán.

Členové významných českých šlechtických rodů se do dějin zapsali nejen jako držitelé významných úřadů a účastníci mocenských zápasů, ale také jako mecenáši a sběratelé umění. K nejaktivnějším podporovatelům umělecké tvorby patřili Lobkowiczové. V průběhu staletí tento rod shromáždil mimořádně cenné sbírky.

V rodinné portrétní galerii si návštěvníci připomenou nejvýznamnější osobnosti rodu Lobkowiczů i s nimi spřízněných šlechtických rodin, především Pernštejnů a Rožmberků, i panovníky z habsburské dynastie, za jejichž vlády tito šlechtici působili. Uvidí kopii slavné sošky Pražského Jezulátka, kterou do Prahy přivezla Marie Manrique de Lara, matka Polyxeny z Lobkowicz. Prohlédnou si vzácné jídelní servisy, výběr cenných předmětů z lobkowiczké klenotnice i část lobkowiczké sbírky historických zbraní. V nedávné době byla rozšířena hudební expozice. Díky sběratelské aktivitě Lobkowiczů je dnes v jejich pražském paláci možné obdivovat také díla mistrů evropského malířství – Lucase Cranacha staršího, Pietera Bruegela staršího, Diega Velázqueze či Canaletta. Prohlídka zahrnuje i historické sály a kapli s barokní výzdobou; z palácové terasy se otvírá jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu.

Praktické informace:

  • Sraz: na nádvoří Lobkowiczského paláce, Jiřská 3 v areálu Pražského hradu (Nezaměnit s malostranským Lobkowiczkým palácem, který je sídlem Velvyslanectví Spolkové republiky Německo!)
  • Délka: cca 2 hodiny
  • Konec: Po skončení komentované prohlídky je možné zůstat v expozici a podrobněji si prohlédnout exponáty, které návštěvníky zaujmou. Při individuální prohlídce je možné využít audioprůvodce (v ceně vstupenky).
  • Průvodce: Alexandra Brabcová
  • Na místě se platí vstupné do objektu. Standardní cena činí 340 Kč, Prahou s očima dokořán však byla nabídnuta speciální cena 200 Kč na osobu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články