Mabe Fratti

15. 11. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://nod.roxy.cz/
Místo
Divadlo NoD
Dlouhá 731/33, Praha
zobrazit na mapě

Mabe Fratti vystoupí v pražském divadle NoD 15. listopadu od 19:30.

Guatemalská, v Mexiku usazená hudebnice Mabe Fratti se vrací do Prahy po třech letech s dvěmi novými alby a s kapelou. Již tahle věta by měla stačit jako dostatečná pozvánka na koncert, který odehraje 15. listopadu v NoDu.

Na debutovém EP Pies sobre la tierra „čarovala“ Mabe Fratti s hypnotickými kompozicemi, prvnímu albu Será que ahora podremos entendernos dominovaly meditativní plochy, přes které pokračovala na projasněnější krajiny Se ve desde aquí. Jako červená nit se všemi jejími nahrávkami vine improvizace, která je zatím nejsilnějším motivem singlů vedoucím k novince Sentir que no sabes těžící z plnohodnotné kapely, která sice upozaďuje dříve dominantní violoncello, ale otevírá nové, neprozkoumané cesty.

Seznam médií jako NPR, The Wire nebo Pitchfork, která na Mabe Fratti pějí chválu, se utěšeně rozrůstá a talentům mladé skladatelky věnují pozornost i rozšiřující se zástupy fanoušků. Jen pár dní před pražským koncertem bude Mabe Fratti kurátorovat část programu mezinárodního hudebního festivalu v nizozemském Utrechtu – Le Guess Who? 2023. Premiéra v Atriu byla intimní, NoD s kompletní kapelou bude hodně jinou zkušeností.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články