Macbeth – Too Much Blood

29. 10. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.nazabradli.cz
Místo
Divadlo Na zábradlí
Anenské náměstí 5, Praha
zobrazit na mapě

„Fuck me or kill him!“

Zlo se nerodí v temném kotli, ale vyrůstá z neochoty přiznat sobě i okolí to, co koho uspokojuje. A tam, kde nemůže být ukojena přirozená touha po štěstí, nastupuje touha po moci. Moci, která člověku dovolí pomstít se za vlastní traumata a pocity méněcennosti. Variace na Shakespearova Macbetha, ve které divák tak docela neví, jestli se odehrává v minulosti, současnosti nebo nedaleké budoucnosti. Neví, jestli se v ní vrací ke starým modelům, kdy „muži byli ještě muži“, „ženy byly ještě ženy“ a kdo chtěl moc a peníze, musel se potřísnit krví, anebo se dívá do budoucnosti, kde kultivovanost, korektnost a empatie opět ustoupily nejnižším pudům.

Svět tohoto Macbetha mluví univerzálním jazykem, ve kterém už ale není prostor pro vzletnost a filozofické úvahy. Jazykem, který pojmenovává realitu prostě a neúprosně. K dorozumění v tomto světě už stačí jen jeden jazyk a několik slov. Dark bluegrassová černá komedie na klasické téma, ve které se mísí absurdita s melancholií.

Čeští herci v inscenaci se na jevišti dorozumívají jednoduchou, prostě rytmickou, zkratkovitou angličtinou, které rozumí každý začátečník – a pokud ne, přečte si české titulky.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články