Mága

25. 6. 2024 19:00, Brno

Typ akce
Divadlo
Místo
Mikro-teatro
Josefská 1, Brno
zobrazit na mapě

Kde jsou otcové a manželé, když je zrovna nejvíc potřebujete? Jak se přiblížit k někomu, koho milujete, ale kdo je nesnesitelně daleko? A kolik andělů je potřeba, aby bylo odloučení aspoň trochu snesitelné?

Inscenace zkoumá život nejbližších žen Ivana Martina Jirouse – žen, jejichž život byl s tím jeho pevně spojen a které zůstávaly v jeho stínu. A z tohoto stínu se zhmotňuje také příběh všech matek a dcer, jejichž práce a snahy nejsou vidět a nejsou oceňované. Příběh matek a dcer, které čekají na to, až na ně jejich otcové a manželé budou mít čas. Inscenace o všednodenním hrdinství. O hledání svobodného prostoru nesvázaného konformitou. O mužích, kteří mizí, když je ženy nejvíc potřebují. Inscenace vychází z deníkových záznamů Františky Jirousové a Jany Bauerové vydaných v knize Mága a z vydaných dopisů Juliany Jirousové a Ivana M. Jirouse z dob jeho věznění. „Mága“ je označení pro Ivana Martina Jirouse, řečeného Magor, které se objevuje v deníkových zápisech jeho dcery Františky a její kamarádky Jany Bauerové.

Inscenaci festival uvádí u příležitosti letošních nedožitých 80. narozenin I. M. Jirouse a jako připomínku nedávného úmrtí jeho druhé ženy Juliany.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články