Magnoli večery: Čáry v písku – Aromaterapie a vůně kolem nás

6. 12. 2023 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.themozart.com/
Místo
The Mozart Prague
Karoliny Světlé 208/34, Praha
zobrazit na mapě

Emoce a vůně kolem – čeho si všímat, na co si dávat pozor? Paměť a asociace spojené s vůní a čichem – jak to vlastně je? Partneři a vůně – proč člověku někdo voní a co s tím?

Předvánoční Čáry v písku na voňavé téma aromaterapie a toho, co kolem umí a mohou vůně ovlivnit proběhne ve středu 6. prosince 2023 od 19:00 v prostředí unikátní kavárny The Mozart Prague, poblíž Karlova mostu.

Čich je jeden z nejdůležitějších smyslů. Vedle vysloveně praktických „úkolů“, jako je zajištění bezpečnosti, nebo vnímání chuti potravy má i nesmírně silný vliv na naše emoce, náladu, může pomoci uklidnit se, relaxovat, nebo nás aktivuje. Jak vlastně v lidském životě fungují vůně, co lidem dávají, „říkají“ a na co si dávat pozor?

Moderátor Tomáš Poucha vyzpovídá vzácného hosta – dámu, která v současné době vůněmi a aromaterapií opravdu žije – moderátorku Moniku Valentovou. Ta se podělí o své zkušenosti a to, jak vůně fungují i to, jak je sama cítí. Seznámí účastníky také s principy aromaterapie pro relaxaci a stresovou úlevu, zlepšení nálady a emocionální podpory, ale i jak lze vůní pomoci spánku, zdraví nebo třeba imunitě. Moniku doprovodí podnikatel Henrich Sikela, který se dívá na smysly z pohledu marketingu. Věnuje se této oblasti profesionálně po celé Evropě a podělí se s diváky zejména o zkušenost s aromatizováním místností: tedy, jak a proč vytvořit jedinečnou atmosféru v prostoru tak, aby jej dotvořila a významně ovlivnila smysly člověka. Jaké jsou za tím důvody, pravidla a co s lidmi umí vůně vědomě i podvědomě dělat.

Čáry v písku jsou neformální, ale moderovaná setkání lidí, kteří chtějí překračovat zdánlivě nepřekročitelné hranice v životě. Návštěvníci mohou naslouchat hostům, diskutovat, nebo i sdílet svoji vlastní zkušenosti.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články