Malevolence + Sylosis + další

7. 12. 2023 18:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

Kapely Malevolence, Sylosis, Guilt Trip a Justice for the Damned vystoupí v pražském MeetFactory v rámci Malicious Intent Tour 2023 ve čtvrtek 7. prosince od 18:30.

Kapela Malevolence vznikla na severu Anglie a dovedla svůj vlastní zvuk k dokonalosti. Označit je jednoduše za groove metal / metalcore by jim křivdilo. Jejich hatebreedovským hardcorem totiž lehce proznívá sludge, stoner či southern rock. Nezaznívají tu pouze těžká „kila“ a houpavé riffy s agresivním vokálem, ale i crowbarovské (až sabbathovské) melodiky.

Britští Sylosis to v dekádě po miléniu měli „rozjeté“ – podepsali smlouvu s Nuclear Blast, kde vydali čtyři desky a dvě EP a jezdili na různá turné, ale pak se v roce 2016 na pár let rozpadli. Na scénu se vrátili o čtyři roky později v roce 2020 s albem Cycle of Suffering a představili svou sestavu ve všestrannější, přesvědčivější a modernější podobě, která vedle jejich new wave thrashe absorbovala i melo-deathové a především metalcore prvky, jež jejich zvuk přibližuje ke kapelám typu Bleed from Within. Na úspěch alba a dvou singlů z roků 2021 a 2022 v březnu roku 2023 navazují novým singlem Deadwood.

V sestavě turné jsou ještě dvě kapely, pro něž je charakteristický crossover hardcore a metalu. Gulit Trip z Manchesteru se opírají o breakdowny a hudební spřízněnost s Malevolence, kdežto u australských Justice for the Damned lze zaznamenat jak beatdown, tak deathcore prvky.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články