Marcel Gidote’s Holy Crab + Matěj

1. 12. 2023 19:00, České Budějovice

Typ akce
Koncert
Místo
Žižkárna
Žižkova 28, České Budějovice
zobrazit na mapě

Marcel Gidote’s Holy Crab a kapela Matěj vystoupí 1. prosince v Žižkárně. Na pódiu se představí kapely, které přinesou hudební zážitek plný psychedelického rocku, jazzu a funku.

Marcel Gidote’s Holy Crab
Česká psychedelická kapela vznikla v roce 2019. Mísí vlivy rocku a jazzu 60. a 70. let s moderním zvukem. V roce 2020 vydali své debutové EP s názvem Bay of Roots u nezávislého českého labelu Polí5. V roce 2021 si vlastními silami vyprodukovali první plnohodnotné album Humidity Breaking Limits, na kterém se posunuli ke komplexnějšímu, ale i těžšímu hudebnímu projevu. Nové album s názvem Farm Alarm, které vzniklo v roce 2023, stojí na větším množství vokálních partů, akustické kytary i syntezátorů a je zároveň výraznou připomínkou klimatické krize naší planety.

kapela Matěj
Studentská kapela, jejíž členy jsou Matěj (basová kytara), Matěj (normální kytara) a Matěj (bicí a tak). Funk-rockové skladby s hravými texty. Začátkem roku 2021 vydali album Matějská spoušť, které nahrávali ještě na střední škole prostřednictvím usb mikrofonu, přes který přetáhli Alpine Pro ponožku, ve velmi dobře odhlučněné skříni v bytě jednoho z Matějů. Při živých vystoupeních si zakládají na různorodé interakci s diváky.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články