Marie Puttnerová s kapelou

30. 10. 2024 19:30, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://www.leitnerka.cz/
Místo
Klub Leitnerova
Leitnerova 2, Brno
zobrazit na mapě

Marie Puttnerová s kapelou vystoupí 30. října v Klubu Leitnerova.

Zpěvačka Marie Puttnerová, pohybující se po české hudební scéně v originálních sestavách Jablkoň, Půljabkoň a Zvíře jménem Podzim a Martin Novák (Robert Křesťan & Druhá tráva, Lanugo, Blue Shadows, Jaromír Honzák Quintet, David Dorůžka Trio) se propojili, aby vytvořili společný hudební svět tvořený nejen autorskými písněmi Puttnerové, ale i svět, ve kterém mohou zaznít „střípky“ zhudebněné poezie křehkého Jana Zahradníčka či surreálního Vlastimila Třešňáka.

Poté, co ke spolupráci přizvali opavského kytarového „kouzelníka“ Petra Uviru (Ladě, Heimat, Jitka Šuranská, Vladivojna la Chia), došlo ke společné symbióze lidských hlasů a elektrických kytar, které podmanivým a naléhavým způsobem posouvaly pomyslné hranice folku.

V roce 2022 však došlo k zásadnímu propojení s britským producentem Eddie Stevensem (Druhá tráva, Jana Kirschner, Roisín Murphy, Moloko), díky kterému vyšlo 28. dubna 2023 debutové album Puttnerové s názvem Laila tov. Původní zvuk tria se společným tvořením skutečně proměnil, a tak se kapela rozšiřuje o čtvrtého člena, skladatele, klavíristu a hráče na syntezátory, Martina Brunnera (Martin Brunner Trio, The Prague Six, Markéta Foukalová, Klara & The Pop).

Marie Puttnerová se s deskou Laila tov stala vítězkou ankety Album roku 2023, které každoročně vyhlašuje redakce Radia Proglas. Ankety se zúčastnilo 110 oslovených osobností – publicisté, hudebníci, pořadatelé koncertů a festivalů, promotéři a také vybraní zástupci posluchačů rádia. Stejně tak bylo album úspěšné při předávání cen Anděl Coca-Cola 2023, kdy 30. března 2024 obdrželo cenu vítěze v kategorii Folk.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články