Marta

4. 9. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.museumkampa.cz
Místo
Museum Kampa - nádvoří
U Sovových mlýnů 2, Praha
zobrazit na mapě

Divadelní recitál o životě Marty Kubišové.

Zpěvačka, chartistka a disidentka, ochránkyně zvířat, matka, věrná přítelkyně, ikona národa, nejcivilnější hvězda. Žena vamp, žena z davu.

Marta Kubišová má za sebou úžasný životní příběh, ve kterém nenastal ani jediný okamžik, kdy před mocí a totalitou ohnula záda. Okamžik, kdy musela udělat kompromis, nebo si situaci omluvit otřepanou větou: „Chtěla jsem prostě jen zpívat, tak jsem to podepsala…“. To se nikdy nestalo. Manželky komunistických pohlavárů ji měly za uhrančivou čarodějku, která ničí morálku socialistické mládeže. Ona mezitím chodila po představeních hned domů venčit svoje milované psy, a po druhé schůzce s muži měla pocit, že jde o vážnou známost. Z čeho pramenilo hrdinství téhle ženy? Měla vůbec na výběr? A v čem je důležité si její příběh připomínat?

V divadelním představení bude možné zhlédnout nejzásadnější část jejího života. Recitál je plný písní a živé hudby. Hana Holišová dostala za roli Marty Kubišové Thalii a Berenika Kohoutová byla na Thalii nominována.

Doplňující informace ke vstupenkám:
Pro nejnáročnější diváky připravil pořadatel akce VIP posezení u stolečku se sklenkou sektu a občerstvením v ceně a nově také VIP panoramatic balkon.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články