Mary C: Nehudba nerovnosti

7. 6. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - A.3 Sál
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Workshop Nehudba nerovnosti se koná od 17:00 do 19:00 v A.3 Sále v Kampusu Hybernská.

V jakých zvukových krajinách lidé žijí? Kdo a co je slyšet, kdo a co je umlčováno? Kdo dýchá hluk, a kdo si žije hi-fi? To se účastníci dozví na procházce rozličnými zvukovými krajinami a jejich přetváření s Marií Čtveráčkovou alias Mary C z pražské Synth Library navazující na kritické poslechové procházky Nehudba nemíst a Nehudba nemístních.

Uběhlo 110 let od doby, kdy italský futurista Luigi Russolo sepsal manifest Umění hluku, ve kterém vyzýval k pozorování světa více ušima než očima. Je to už více než 60 let od Tichého jara Rachel Carson bez ptáků umlčených pesticidy a 55 let od Sonických meditací Pauline Oliveros a Knihy hluku a Nové zvukové krajiny R. M. Schafera, zásadních příspěvků oboru akustické ekologie.

„Je nutné naslouchat přírodě a jejím silám s respektem. Toxický kapitalismus a patriarchát produkuje nové zvukové krajiny ohlušujících nerovností. Zacpávat si uši nemá smysl. Špína je mnohem hlouběji a rezonuje strukturami celé naší společnosti.“

Mary C je hudebnice, DJka, kurátorka a spoluzakladatelka Synth Library Prague, prostoru pro sdílení, experimenty a diskuzi nejen v oblasti elektronická hudby. Zabývá se možnostmi hudebního vzdělávání i sociálním a politickým kontextem a potenciálem hudby, hudebních technologií a zvuku obecně. Spolupracovala s MeetFactory, platformou Shape, festivalem Lunchmeat, Bonusem, Evou Koťátkovou a dalšími.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články