Mersey Gathering: Precedens + Mick Harvey + další

8. 6. 2024 16:00, Brno

Typ akce
Festival
web
http://www.letnikinospilberk.cz
Místo
Letní kino Špilberk
Špilberk 210/1, Brno
zobrazit na mapě

Druhou červnovou sobotu se opět bude konat festival Mersey Gathering, festival evokující zašlou slávu legendárního undergroundového klubu Mersey, který ukončil činnost v listopadu 2019.

Klub Mersey by v roce 2023 oslavil 30. narozeniny, těch se ale nedožil. Bez sentimentu a melancholie se každý rok koná festival Mersey Gathering, který zve umělce s klubem spjaté, a i hvězdy, které sice v Mersey nikdy nehrály, ale které jsou jaksi klubu stylově blízké.

Na 5. pokračování vystoupí opět Mick Harvey, bývalý člen Caveových Bad Seeds a blízký spolupracovník P.J.Harvey i zesnulého Rowlanda S. Howarda. Další Australan – Hugo Race je také bývalý člen Bad Seeds a v Mersey Klubu hrál v polovině 90. let. Chris Hughes je zase členem sestavy Hugo Race and True Spirit. A jak s tím vším souvisí čeští headlineři Precedens a Oceán? Nesouvisí nijak, ale jejich hudba vykazuje znaky zádumčivého melancholického popu podobně jako tvorba Australanů. Dále vystoupí Amanda Acevedo, mladá hvězda z Mexika. Tato zpěvačka doslova uhranila publikum na minulém dílu MG04, když vystoupila po boku Micka Harveye a úžasné berlínské formace Sometimes With Others.

Festival nesoutěží v návštěvnosti nebo v počtu vypitých piv, ale jde k jádru věci, ke kořenům alternativní scény současné i dávné.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články