Midnight + Cyclone + High Command

25. 4. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://underdogsprague.org/
Místo
Underdogs’ Ballroom
Nádražní 3, Praha
zobrazit na mapě

Koncert kapel Midnight, Cyclone a High Command se odehraje ve smíchovském Underdogs’ 26. dubna 2024.

Midnight, cleavelandský návykový mix chtíče a špíny zásadně ovlivnil metal punkový underground. Frontman Athenar, zastávající role zpěváka, kytaristy, baskytaristy i bubeníka, pevně drží svou vizi. Za svou desetiletou kariéru vydal nespočet demo nahrávek, EP, kompilací, splitů a tři plnohodnotná alba, která se vyznačují plným a dravým zvukem a nezaměnitelnou fúzi speed metalu, black metalu a punk rocku. Aktuální počin Let There Be Witchery textově ztělesňuje „nefiltrovanou divokou živočišnost“ a přináší špinavý a niterný zážitek. I přesto, že kapela je pro živá vystoupení kompletní, Athenar se rozhodl obsluhovat všechny nástroje během nahrávání sám.

Belgická thrash metalová kapela Cyclone, založená v roce 1980, začala díky setkání Guida Gevelse s Pascalem Van Lintem. Přes různé personální změny dosáhli tito thrasheři vrcholu v polovině 80. let s albem Brutal Destruction, kdy sdíleli pódia s kapelami jako Metallica nebo Slayer. I přes rozpad v roce 1993 se původní členové Stefaan Daamen a Guido Gevels dali hudebně znovu dohromady a v roce 2018 se vrátili s novou sestavou.

K pozvednutí řemdihů pak vyzvou svými ostrými thrashovými riffy a čistým punkovým adrenalinem High Command. Jejich styl je brutálním spojením literárních světů Roberta E. Howarda a Karla Edwarda Wagnera v hudební zbroji Slayer, Mercyful Fate, Integrity a Cro-Mags. „Jejich vystoupení je příslibem přehlídky fantasy násilí drtícího lebky a agresivní atmosféry, které žánrově skvěle doplní tento zběsilý večer.“

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články