Misthyrming + Darvaza + další

30. 11. 2023 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://futurum.musicbar.cz/
Místo
Futurum Music Bar
Zborovská 82/7, Praha
zobrazit na mapě

Islandští blackmetalisté Misthyrming jsou jednou z nejzajímavějších a nejtalentovanějších kapel současného bm undergroundu. Kombinaci surové energie a atmosférických prvků tu dokáže posluchače pohltit a strhnout do temného světa, v němž chaotičnost vítězí nad melodičností a zuřivost nad kultivovaností.

Jejich debut Söngvar elds og óreiðu (Písně ohně a chaosu, 2015) je považován za jedno z nejlepších black alb posledních let, následná deska „Algleymi“ jejich pozici upevnila. S novinkou „Með Hamri“ v jejich zvuku ubylo chladné islandské disonantnosti, zato přibyl více uderného metalového kladiva. Co je však předchází, je pověst silné energické live kapely! V čele Darvaza přicházejících ze surových norských, chladných lesů stojí démonický frontman Wraath, který za sebou má celou škálu pro black metal důležitých kapel: Mare, One Tail, One Head, Behexen, Dark Sonority a mnoho dalších. Jméno kapely inspirované kráterem v turkmenské poušti známým jako “Vrata pekla", kde se v roce 1971 vytvořil požár a který hoří dodnes, je dostatečným vystižením jejich hudební podstaty. Loňská deska „Ascending Into Perdition“ sice lehce upozaďuje divokost, ale zas dotahuje kapelní vizi k dokonalosti.

Další dva poctivé black supporty pochází z Holandska. Prvními budou Hellruin, co se v Praze představili před Taake a Kampfar (v červnu vydají nové album „Devils, Death and Dark Arts“) a Wrang z Utrechtu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články