Monogram & Portrait

26. 4. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.velkymlyn.cz/
Místo
Velký mlýn
U Českých loděnic 40/6, Praha
zobrazit na mapě

Kapely Monogram a Portrait vystoupí ve Velkém mlýně v pražské Libni.

Pražská skupina Monogram působí na České i zahraniční hudební scéně již 30 let. Repertoár skupiny tvoří hlavně autorské písně z dílny kytaristy Jindry Vinklera, převážně v angličtině a také originální instrumentálky od ostatních členů skupiny. Pravidelně vystupuje na předních festivalech v České republice (Porta, Prázdniny v Telči, Zahrada, Stodola Michala Tučného aj.) a v řadě dalších zemí (Dánsku, Švédsku, Španělsku, Velké Británii, Francii).

Kapela vystoupila také dvakrát na prestižním festivalu IBMA v Nashville USA. Členové skupiny mají na svém kontě spolupráci s mnoha domácími i zahraničními umělci např. Druhou Trávou, Bratry Nedvědovými, Jiřím Suchým, Danielem Hůlkou, Danielem Landou, Slávkem Hanzlíkem, Chrisem Jonesem, Bilem Keithem aj. Skupina Monogram natočila celkem 6 alb. Tři z nich ocenila ČBA v rámci hlasování jako Album roku. Nejnovější je kompletně autorská deska Simple Man.

Hostem tohoto večera bude kapela Portrait. Stěžejní základ jejího repertoáru tvoří skladby, které pocházejí od členů Portraitu. Aranže skladeb jsou společným dílem. Skupina se nedá zařadit do jednoho žánru. V její tvorbě se objevuje bluegrass i folk stejně jako country, a v některých případech i další styly. Ztotožňuje se s označením postmoderní něžný grass, který vymyslel náhodný divák na jednom jejím pražském koncertu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články