Návštěva protiatomového krytu v hotelu Jalta

16. 6. 2024 12:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.hoteljalta.com/cs/
Místo
Jalta Boutique Hotel
Václavské náměstí 45/818, Praha
zobrazit na mapě

Návštěva protiatomového krytu v hotelu Jalta s Prahou procházkovou.

Hotel Jalta byl vybudován na místě domu, který byl poničen při náletu amerických bombardérů na jaře 1945. Dům byl strhnut a na jeho místě v roce 1953 začal růst hotel Jalta s utajovaným protiatomovým krytem. Hotel vznikl na přání prezidenta Československé republiky Antonína Zápotockého a s architektem Antonínem Tenzerem byl vystavěný ve stylu tzv. Stalinova baroka. Kryt byl po dlouhá léta v naprostém utajení před veřejností i personálem hotelu. Po revoluci byl režim komunistické strany oslabený a i kryt získal nového majitele v podobě civilní obrany hl. m. Prahy, která zde působila do roku 1997. V tom roce byl kryt, poprvé předán majiteli Hotelu a zpřístupněn tak alespoň personálu. Účastníci procházky si projdou jednotlivé místnosti a zjistí, jak to zde ve skutečnosti fungovalo.

Praktické informace:

  • Sraz: uvnitř hotelu Jalta
  • Doba trvání: 1 hodiny
  • Průvodce: průvodce muzea
  • Je potřeba dorazit několik minut před začátkem. Procházka začíná přesně v uvedenou hodinu. Poté již nebude možno se dostat do bunkru.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo zrušit vycházku v případě malého zájmu, o zrušení vycházky budou účastníci se vstupenkou informováni a peníze jim budou vráceny zpět na účet.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články