Nedělní škola umění hrou: Výtvarný kufřík II

10. 3. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://www.villapelle.cz/
Místo
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha
zobrazit na mapě

Nedělní škola umění hrou: Výtvarný kufřík II je určený pro všechny děti, které mají zájem prozkoumat svůj tvůrčí potenciál a objevit různobarevný svět umění ukrytý ve výtvarném kufříku. Pravidelné kreativní dílny nabídnou nejen možnost učení, ale také radost z vlastní tvorby a objevování nových dovedností.

V průběhu druhého běhu dílen se budou děti věnovat různým uměleckým technikám, mezi něž patří tiskové techniky, asambláž, kyanotypie, textil, origami nebo street art. Každá technika bude spojena s prezentací jednoho významného umělce, jenž se dané technice věnoval a zanechal nesmazatelnou stopu ve světě umění. Díky tomu budou děti mít jedinečnou možnost inspirovat se talentovanými umělci a přenést svou kreativitu do praktické tvorby.

Během lekci se naučí jak tvořit prostorové objekty a sochy, vytvářet loutky s vlastním charakterem, vyzkoušíme si umělecké techniky tkaní a tisku a objevíme magii keramiky a papírmaše. Navíc se pokusíme zachytit krásu textilního umění a vytvoříme vlastní vlajky plné barvy a výrazu.

Seriál výtvarných dílen pro děti v prostředí galerie. Lekce vedou lektorky Ateliéru Pellé. Vhodné pro děti od 6 do 12 let, není vhodné pro předškolní děti. Nutné vhodné oblečení, které se může umazat nebo zničit. Veškerý materiál, pomůcky a barvy jsou v ceně vstupenky.

Harmonogram:

   1. Papírová koláž – Destrukce fotografie – Jiří Kolář
  1. 2. Mobilní sochy – Alexander Calder
  1. 3. Potisk látky – sítotisk a linoryt — Leah Higgins
  1. 3. Kyanotypie – Susan Murie
  1. 4. Pinhole – výroba krabice a domácí fotografie (jako Leonardo Da Vinci)
  1. 4. Origami art – Joseph Wu
  1. 5. Bod, mřížka, perforace – Alena Kučerová
  1. 5. Streetart – Pasta Oner
   1. Razítka, geometrická abstrakce – Jajoi Kusama
   1. asambláž Flowers – Krištof Kintera

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články