Nedělní škola umění hrou: Výtvarný kufřík

7. 1. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://www.villapelle.cz/
Místo
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha
zobrazit na mapě

Nedělní škola umění hrou: Výtvarný kufřík je určený pro všechny děti, které mají zájem prozkoumat svůj tvůrčí potenciál a objevit různobarevný svět umění ukrytý ve výtvarném kufříku. Pravidelné kreativní dílny nabídnou nejen možnost učení, ale také radost z vlastní tvorby a objevování nových dovedností.   V průběhu dílen se budou děti věnovat různým uměleckým technikám, mezi něž patří tiskové techniky, tkaní, špachtle, keramika, textil, papírmaš a loutkařství. Každá technika bude spojena s prezentací jednoho významného umělce, jenž se dané technice věnoval a zanechal nesmazatelnou stopu ve světě umění. Díky tomu budou děti mít jedinečnou možnost inspirovat se talentovanými umělci a přenést svou kreativitu do praktické tvorby.

Během lekcí se naučí, jak tvořit prostorové objekty a sochy, vytvářet loutky s vlastním charakterem, vyzkouší si umělecké techniky tkaní a tisku a objeví magii keramiky a papírmaše. Navíc se pokusí zachytit krásu textilního umění a vytvořit vlastní vlajky plné barvy a výrazu.

P.S.: Pastelkám a fixám vstup zakázán.

Seriál výtvarných dílen pro děti v prostředí galerie. Lekce vedou lektorky Ateliéru Pellé. Vhodné pro děti od 6 do 12 let, není vhodné pro předškolní děti. Nutné vhodné oblečení, které se může umazat nebo zničit. Veškerý materiál, pomůcky a barvy jsou v ceně vstupenky.

Harmonogram

  1. září Landart
  1. října Papírové geometrické reliéfy – Stanislav Kolíbal
  1. října Velkoformátová malba (color blocking) –⁠ Rosalyn Dexter
  1. listopadu  Keramika jako reliéf –⁠ Lubor Těhník
  1. listopadu  Paper Maché –⁠ objekt/maska
  1. prosince Vyšívaný obraz –⁠ Adéla Marie Jirků
  1. ledna  Transparentní objekty –⁠ Libenský/Brychtová 
  1. ledna  Loutky z přírodnin a provázků – František Skála

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články