Nedostupnost bydlení v Česku – Čí je to problém?

9. 4. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://vipergallery.org/
Místo
VI PER
Vítkova 293/2, Praha
zobrazit na mapě

Jaká je současná situace s nedostupností bydlení v Česku? A existuje tu sociální bydlení? Co to je Housing First a je možné najít tento přístup v Česku? Proč vznikla Platforma pro sociální bydlení, jaké jsou její současné aktivity a co je cílem iniciativy Za bydlení? O těchto a dalších otázkách proběhne debata s Barborou Bírovou, ředitelkou Platformy pro sociální bydlení, a Davidem Valouchem, poradcem pro Housing First a ukončování bezdomovectví.

Barbora Bírová je ředitelkou Platformy pro sociální bydlení a spoluautorkou publikace „Systémové řešení bytové nouze rodin a jednotlivců na úrovni obcí. Náměty a doporučení pro města a obce s vysokou mírou bytové nouze“, která slouží jako praktický průvodce pro úředniceky a politikyčky k nastavování systému snižování bytové nouze na obci. Dlouhodobě se věnuje tématu systémového ukončování bezdomovectví.

David Valouch je poradce pro ukončování bezdomovectví a poradce Housing First. Dlouhodobě se věnuje rozvoji modelu Housing First v Česku a pomáhá týmům s realizací projektů.

Diskuse je součástí doprovodného programu výstavy Čí je to problém? Bezdomovectví mezi Prahou a New Yorkem.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články