Nemeček + Eva Sajanová & Dominik Suchý

23. 2. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://klubovna.povalec.cz
Místo
Klubovna
Generála Píky, Praha
zobrazit na mapě

Post-folk a snově-syrová elektronika. Vedle chorvatské kapely Nemeček se představí slovenské duo Eva Sajanova & Dominik Suchy 23. února v dejvické Klubovně.

Křehké melodie, hypnotické rytmy a i hutné post-rockové stěny, které ve své hudbě staví chorvatské trio Nemeček, čeká 23. února česká premiéra v dejvické Klubovně. Trojčlenná kapela pracuje se slovanským folkem, propůjčuje si jeho nástroje a hudební postupy a následně je přesouvá do hudebních klubů 21. století. Nemeček může svým zvukem připomínat belgické Black Heart Rebelion, tematicky se ale věnuje regionu oblasti Balkánu a jeho tradicím. Ambientní plochy, chorvatská loutna tambura a kytarový distortion se potkávájí i v trilogii alb Prokletije, ze které letos jde druhá deska. První nahrávka z této série se zařadila do chorvatského žebříčku nejlepších alb roku 2021.

Slovenské duo, ve kterém se potkala hudebnice z post-jazzové kapely God and Eve s producentem noisového projektu Tittingur, poskládalo pro první společnou nahrávku Decision Paralysis něco pro fanoušky a fanynky Andyho Stotta, Tima Heckera i FKA Twigs. Debut pod progresivním labelem Weltschmerzen z roku 2023 staví na minimalistických smyčkách a chladných syntezátorech, na které se vrství efekty rozrušený hlas Sajanové. Album se obejde bez perkusí a beatů – namísto toho se soustředí na snové až dadaistické texty, které umocňují syrové emoce.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články