O válečných konfliktech v médiích tehdy a nyní

8. 1. 2024 18:30, Pardubice

Typ akce
Ve měste
web
https://institut.pametnaroda.cz/pardubice/
Místo
Institut Paměti národa Pardubice
Machoňova pasáž, Třída Míru 60, Pardubice
zobrazit na mapě

Válečné konflikty v médiích –⁠ tehdy a nyní. Dezinformace ve veřejném prostoru –⁠ dá se jim čelit? To jsou hlavní témata válečného zpravodaje, novináře a reportéra.

Marek Vítek začal pracovat v médiích v roce 1992, v časopisu Reflex a v novinách Český deník. V té době podnikl první cestu do krizové oblasti, kterou byla Abcházie. V roce 1994 začal pracovat v TV Nova, kde působil v redakci zpravodajství a krátce také v pořadu Na vlastní oči. V roce 1998 přešel do České televize, kde se stal šéfem aktuální publicistiky a vedl například pořad Fakta, předchůdce dnešních reportérů ČT. V České televizi natočil několik reportáží z krizových a válečných oblastí, které získali zahraniční novinářské ceny například ve Washingtonu, Monaku, či Římě. Doma získal například Cenu českého literárního fondu, nebo Vyznamenání Zlaté lípy ministra obrany.

Od roku 2004 vede vlastní produkční společnost A-News, která natáčí dokumenty i komerční formáty. Vedle toho se zabývá i mediálním poradenstvím a krizovou komunikací (Česká advokátní komora, NEWTON University, Škoda auto, Muzeum paměti XX. století).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články