Od krve do krve: Soňa Pokorná (křest kazety) + další

30. 11. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://kinoatlaspraha.cz/
Místo
Kino Atlas
Sokolovská 371/1, Praha
zobrazit na mapě

Hudební label A-scent je odnoží queer nakladatelství Adolescent. V prvé řadě si klade za cíl spojovat queer tvůrčí osobnosti, experimentovat se spojením poezie a hudby novými, experimentálními způsoby a místo klasických audiokazet vytvářet vizuální artefakty na hranici užitého umění a fetiše sběratelství. Základním principem A-scentu je radost z tvůrčího procesu a ze setkání, zejména v dobách, kdy queer lidé čelí ohrožení nejen ze strany společnosti, ale jsou i legislativně diskriminováni.

Přesně rok po bratislavské tragédii u klubu Tepláreň vyšla 12. 10. 2023 první nahrávka nazvaná jednoduše Z30. Stojí za ní Aleš Kauer a Kino Peklo, vedle Jana Horskx vůdčí osobnosti labelu. Na nahrávce lze nalézt několik zhudebněných básní z antologie Toto je môj coming out, kterou nakladatelství Adolescent vydalo v roce 2022 v reakci na zmiňovanou tragédii.

Jako druhá nahrávka vychází 30. listopadu album s názvem Od krve do krve, na němž spojili/spojily síly Soňa Pokorná (texty), Kino Peklo (hudba) a Barbora Haplová (vizuální stránka). Pokorná zde čte publikované i nepublikované básně, moduluje svůj hlas a nechává tančit ADHD lyriku na potemnělé techno. V jednotlivých stopách se tak mihne Varšava, Praha, Václav Kahuda, pes Lojzíček, mantrická promluva k druhému či tajemná bytost jménem Serafin. Nahrávka vychází 30. 11. zdarma (či za dobrovolný příspěvek) na platformě Bandcamp a na limitované edici dvaceti audiokazet, za jejichž fyzickou podobou stojí právě Barbora Haplová. Kazety nepůjdou do internetové distribuce a budou dostupné pouze na křtu či vybraných akcích.

Program:

  • Vít Janota
  • Ruce naší Dory
  • Sonix & Serafin
  • Sonix & Kino Peklo & Serafin & Vic Raven
  • překvapení

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články