Od Transgasu po Hlavák

16. 5. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.cafedu.cz/
Místo
Cafedu - Rubešova ulice
Škrétova 12, Praha
zobrazit na mapě

Pro obdivovatele brutalismu nabízí festival Open House Praha ve svém doprovodném programu procházku s Adamem Scheinherrem, která povede Novým Městem od zbourané budovy Transgasu přes budovu bývalého Národního shromáždění až k Hlavnímu nádraží Praha. Příblíží aktuální vývoj týkající se rekonstrukce Nové odbavovací haly a plánovanou podobu Vrchlického sadů.

Akce se koná při příležitosti doprovodného programu svátku městské architektury, festivalu Open House Praha 2024. Ten se letos uskuteční 13.–19. května 2024. Jubilejní desátý ročník festivalu zpřístupní o víkendu veřejnosti zdarma více jak 100 budov a prostorů na celém území hlavního města. Ve festivalovém týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program – přednášky, diskuze a speciální komentované procházky. Více informací o programu na webových stránkách.

Důležité informace:

  • Místo setkání je na konci Rubešovy ulici (Praha 2), u zbourané budovy Transgas (nad kavárnou Cafedu, GPS 50°04'43.2"N 14°25'57.9"E)
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 80 minut.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Organizátor na akci může pořizovat fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články