Odvážně a nevážně s vážnou hudbou převážně: Martin Jakubíček

2. 12. 2023 19:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://www.provazek.cz
Místo
Divadlo Husa na provázku
Zelný Trh 9, Brno
zobrazit na mapě

Narodil se roku 1965 v Brně. Díky neústupnosti svého otce zažívá u klavíru první chvíle domácího násilí a po vyčerpávajících konfrontacích s hysterickou učitelkou je vyhozen z LŠU. Nevzdává se. Během ataků pubertální lability se nenávist k hudbě překvapivě mění v lásku a jeho klidný život se dramaticky mění. Začíná dobrovolně cvičit na nástroj a nezdravě se upíná k modlám klasické hudby.

Aby uživil svoji rodinu (pět dětí, složenky, opravy auta, nedoplatky za elektřinu atd…), vystupuje v neuvěřitelné řadě různých sborů, souborů a orchestrů. Jen tak namátkou: působí jako umělecký vedoucí renomovaných komorních seskupení, jako zakládající člen ansámblů zabývajících se stylovou interpretací renesanční a barokní hudby, spolupracuje s našimi i zahraničními komorními orchestry.

Při své sólové koncertní činnosti, ve snaze o co nejvyšší autenticitu využívá špičkových kopií nebo originálů klávesových instrumentů. Neméně důležitá je také jeho činnost skladatelská a aranžérská. Zasahuje oblast hudby lidové, folkové, rockové a v neposlední řadě i hudby vážné.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články