OMD + support: Walt Disco

10. 2. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.sasazu.com/cs
Místo
SaSaZu
Bubenské nábřeží 306, Praha
zobrazit na mapě

Britská popová kapela Orchestral Manoeuvres in the Dark vystoupí v pražském klubu SaSaZu, kde představí své nové album, 10. února 2024. Jako support vystoupí kapela Walt Disco.

Jejich skladba Enola Gay patří mezi ikonické písničky 80. let, duo Andy McCluskey a Paul Humphreys se ale rozhodně nechystá do důchodu – a na nostalgickou jízdu krajinou zašlé slávy už vůbec ne. Album Bauhaus Staircase, které vyjde v říjnu, a se kterým kapela přijede do Prahy, naopak podle mnohých patří k tomu nejlepšímu, co kdy Orchestral Manoeuvres in the Dark (OMD) nahráli.

OMD se proslavili hned na začátku 80. let, Organisation patří mezi klíčové desky dekády, kterou definovalo někdy bezstarostné, ale často i politicky nabité disko. OMD měli vždy blíže k taneční bezstarostnosti, nadcházející album Bauhaus Staircase ale jasně demonstruje, co si kapela myslí. „Wanna kick down fascist art,“ zpívají v titulní skladbě nové desky, která je pomyslnou poctou kapele ABBA i avantgardnímu skladateli Stockhausenovi a v kombinaci angažovaného synthpopu navazují třeba na Pet Shop Boys.

Duo McCluskey a Humphreys se nebojí vracet k nápadům, které si kdysi dávno odložili do šuplíku – třeba nová skladba Veruschka stojí na motivu, který Humphreys složil pro už neexistující kapelu, kterou založil s Claudií Brücken (Propaganda). OMD ale vzdorují nostalgii a recyklování nápadů, což je na kapelu, která spolu tvoří pětačtyřicet let, obdivuhodné samo o sobě.

Bauhaus Staircase – i s hostujícími Caroline England a Uwe Schmidtem (Atom TM) – vyjde 27. října. „Pokud by to měla být poslední deska OMD, jsem s tím úplně v pohodě,“ říká Andy.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články