Orchestr Berg – Město bez Židů

7. 10. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.studiohrdinu.cz/
Místo
Studio Hrdinů
Dukelských hrdinů 47, Praha
zobrazit na mapě

Němý expresionistický film z roku 1924 s živou hudbou v podání Orchestru Berg. Slavný utopický román Město bez Židů se dočkal své filmové premiéry v říjnu 1924, přesně o sto let později se uskuteční světová premiéra nové doplněné verze filmu s hudbou Petra Wajsara.

Orchestr Berg je český soubor specializovaný na uvádění současné hudby. Od svého vzniku objednal a ve světové premiéře uvedl již víc než dvě stovky nových děl. V roce 2021 pro Českou republiku po více než půl století získal prestižní cenu Prix Italia.

Program:
18:30 komentovaná prohlídka – Památník Nádraží Bubny a další místa (pouze ke vstupence na koncert, sraz: Studio Hrdinů)
19:30 začátek koncertu

Město bez Židů / Hans Karl Breslauer / Rakousko 1924 / 80 min. – The City Without Jews (Město bez Židů) je rakouský expresionistický film z roku 1924, který natočil Hans Karl Breslauer podle stejnojmenné knihy Huga Bettauera (1922). V Rakousku vyhraje volby křesťanská strana a nový kancléř, zuřivý antisemita, vydá zákon, podle něhož musí všichni Židé opustit do konce roku zemi. To nežidovské obyvatelstvo uvítá jásotem a Židé skutečně odejdou. Jenže pak se zjistí, že není co hrát v divadlech, kavárny zejí prázdnotou, ekonomika a zejména obchod skomírají, firmy odcházejí do Prahy nebo Budapešti, roste inflace i nezaměstnanost.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články