People of the Sun

25. 4. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.venuse-ve-svehlovce.cz/
Místo
Venuše ve Švehlovce
Slavíkova 22, Praha
zobrazit na mapě

Základem výzkumu je poezie ukrajinského básníka 60. let Mykoly Vinhranovského a díla současného ukrajinského spisovatele Tarase Prokhaska. Performance je upřímným pokusem dát smysl přítomnosti přehodnocením minulosti a představou budoucnosti. Zároveň vyvolává mnoho otázek.

Po jakém světě toužíme? Jakou budoucnost hledáme? Jak společně tvoříme tento svět? Co je to, co spojuje všechny lidské bytosti na této planetě? Jak ovlivňujeme svět… a jak on ovlivňuje nás?

Umělkyně zkoumají, čím je každý člověk jedinečný: zkušenosti, kultura, přesvědčení; ale také mají podobnosti přímo po ruce: lidé jsou odkázáni na stejnou Zemi, dýchají stejný vzduch, pijí stejnou vodu, jí stejný chléb a hřeje je stejné Slunce.

Mariia&Magdalyna
Projekt divadelních mší Nadiie Golubtsové a Marusie Ionové. Mariia&Magdalyna zkoumají různou literaturu, její významy a rytmy, zkoumají emoce a vědomí. Společně tvoří již 10 let, pracují převážně s tělem a hlasem, kombinují divadlo a hudbu (ve společné kronice – kyjevské divadlo Dakh, v rave kapele TseSho). Mají za sebou různá turné po městech Evropy a USA, pokračující spolupráce s Neues KünstlerTheater a Deutsches Theater Berlin. V roce 2019 založily vzdělávací studio „dakh school“ (Kyjev), kde na pomezí divadla, hudby a filozofie zkoumají tělo, hlas, pocity a významy, vyučují moderní pohled na herectví.

Vhodné pro diváky starší 16 let. Hraje se v ukrajinském a anglickém jazyce s českými titulky.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články