Piaf! The Show

17. 12. 2023 20:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
https://www.sonomusicclub.cz
Místo
Sono Music Club
Veveří 113, Brno
zobrazit na mapě

„Piaf! The Show“ připomene v Praze a Brně šansoniérku Edith Piaf.

Francouzský šanson je fenomén, který od poloviny minulého století tvoří jeden z pilířů moderní hudební kultury. 16. prosince 2023 v pražské Hybernii a 17. prosince v brněnském Sono Centru budou mít diváci možnost si připomenout 60. výročí úmrtí Edith Piaf. Před tuzemské publikum po tyto dva prosincové večery předstoupí aktéři projektu Piaf! The Show.

L’Accordéoniste, La vie en rose, Hymne á l’amour, Padam… Padam…, Milord, Non, je ne regrette rien – všechny tyto písně Edith Piaf jsou základními kameny tradice šansonu. V představení ožijí díky francouzské zpěvačce Nathalie Lermitte. Zpěvačku v představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a projekce řady dobových pařížských snímků a zejména pak samotné Edith Piaf. První část dvoudílné show na diváky „dýchne“ atmosférou Montmartre. Tato pařížská bohémská čtvrť, v jejímž „pulzujícím“ každodenním a „každonočním“ životě se potkávala hudba, umění a krása s polosvětem alkoholu, prostitutek a drog, bezpochyby ovlivnila život i písně pařížského „vrabčáka“. Druhá část představení zachycuje Edith v poválečném čase největší slávy, kdy při jejích koncertech praskala ve švech pařížská Olympie a řada dalších evropských sálů.

U zrodu výpravné show Piaf! The Show stojí produkční tým Directo Productions Gila Marsally, z jehož dílny bylo v ČR uvedeno již několik kusů, např. Paris! The Show, Edith! The Show či naposledy Formidable! Aznavour. „Naším cílem je přiblížit francouzskou hudbu a osobnost Edith Piaf mladší generaci. Té starší bychom naopak rádi umožnili na pařížského vrabčáka zavzpomínat,“ říká o Piaf! The Show producent Gil Marsalla.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články