Plavba po Vltavě a muzeum Karlova mostu

2. 3. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Křižovnické náměstí - u sochy Karla IV.
Křížovnické náměstí, Praha
zobrazit na mapě

Plavba po Vltavě a muzeum Karlova mostu s Prahou procházkovou.

Vycházka začne 45minutovou projížďkou po Vltavě, kde se účastníci dozví mnoho zajímavostí o budovách okolo. Lodí se dostanou i na Čertovku, kde bude možní prohlédnout si malostranského vodníka Kabourka. Plavbu zpříjemní i drobné občerstvení na lodi. Po plavbě se prohlídka přesune do Muzea Karlova mostu, kde si díky instalaci budou účastníci moci představit, jak se most stavěl a dozví se i něco o historií jediného českého řádu – křížovníků s červenou hvězdou.

Účastníci se dozví, kde lze nalézt původního Bradáče, který hlídá hladinu Vltavy, kde se nachází zbytky Juditina mostu, o stavbě Karlova mostu, co se vše našlo při rekonstrukci mostu, jaká byla historie vzniku křížovníků a něco z historie budov na březích Vltavy.

Praktické informace:

  • Průvodce: Soňa Procházková
  • Doba trvání: cca 2 hodiny
  • Sraz: u sochy Karla IV. na Křížovnickém náměstí
  • Na místě lze zakoupit vstupenky pouze pokud nebyla naplněna kapacita vycházky – je nutné kontaktovat pořadatele ke zjištění aktuální situace.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo zrušit vycházku v případě malého zájmu, o zrušení vycházky budou účastníci se vstupenkou informováni a peníze jim budou vráceny zpět na účet.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články