Pozdravuju a líbám vás všecki

6. 5. 2024 19:00, Brno

Typ akce
Divadlo
web
http://www.provazek.cz
Místo
Divadlo Husa na provázku
Zelný Trh 9, Brno
zobrazit na mapě

Hledal jsem svobodnou zemi a našel jsem tebe.

„Představ si, že neexistuje samota. Představ si, že neexistuje vzdálenost. Představ si, že existuje důstojnost. Představ si, že to nevyjde. Představ si, že se vezmeme.“

Autorská inscenace Anny Klimešové sdílí zkušenosti páru, který ani v 21. století nemá svou budoucnost ve vlastních rukou. Ona je Češka, on je v procesu azylového řízení. Jejich příběh se odehrává nyní a může kdykoli skončit. S režisérkou Annou Klimešovou máme poslední rok výjimečnou možnost sdílet zkušenost azylového řízení s člověkem, který se ocitl mimo svůj domov, svou kulturu a jazyk. Jmenuje se Kali, a je mu třicet let. Do své země se vrátit nemůže, čekala by ho tam perzekuce, a to, jestli ho tu společnost přijme, je velmi nejisté. Azylové řízení zahrnuje nejen psychicky náročné testování, ale i nekonečné týdny a měsíce čekaní. Nečeká však sám, oporou je mu jeho česká přítelkyně, která vše prožívá s ním. Autorská inscenace Anny Klimešové mapuje právě období čekání, které naplňují existenciální otázky a nejrůznější představy. Jak bude probíhat azylový pohovor? Jaké by to bylo, kdyby se vzali? Jak ho přijme její česká rodina? Jak lidé v Brně? Nezmění tato zkušenost jeho identitu? Jak může vypadat jejich společná budoucnost? Co když to nevyjde? Anna Klimešová tento současný příběh lásky za časů azylového řízení inscenuje s humorem, nadsázkou a velkým citem pro rozjitřené emoce, které k této krajní zkušenosti neodmyslitelně patří.

Anna Klimešová (1990) je jednou ze zakládajících členek skupiny 8 lidí, iniciátorkou kulturní komunitní platformy Horní Maršov – Otevřené muzeum v rodných Krkonoších a citlivou režisérkou autorských inscenací, které se již od dob jejího studia na KALD DAMU řadí mezi výjimečné počiny české divadelní scény. Ať už se v nich zabývá přenosem emocionálních vzorců z generace na generaci, problematikou rozhodování, touhou po změně nebo vytváří scénickou mapu vnímání česko-rakouské krajiny, na svá témata nahlíží láskyplně a s humorem. Na Provázek inscenací Pozdravuju a líbám vás všecki zavítá poprvé.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články