Pragueshorts: Jiří Mádl in Shorts

2. 3. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://kinoatlaspraha.cz/
Místo
Kino Atlas
Sokolovská 371/1, Praha
zobrazit na mapě

Jeden z nejobsazovanějších českých herců současnosti je zároveň i talentovaným scenáristou a režisérem. V letošním roce vstoupí do kin jeho již třetí celovečerní film. Než se tak stane, nabízí program seznámení s méně známým Jiřím Mádlem ve čtyřech krátkých filmech.

V absolventském filmu Vojtěcha Kotka z roku 2009 Ctrl Emotion ztvárnil Jiří hlavní roli po boku Terezy Ramby coby dvojice na jednu noc. Během lockdownu v roce 2020 zrežíroval Jiří krátkou love story Miluji tě, Pucinko o komplikovaném vztahu dvou zubních kartáčků. V roce 2022 se Jiří zhostil role bratra ve vizuálně poutavém dramatu Karla Šindeláře Dřevo na příští zimu o sourozencích čelících neodvratné a bolestné skutečnosti. O lásce v nesvobodné době pojednává film Ostrov svobody režiséra Petra Januschky, který v roce 2022 získal Cenu české filmové kritiky pro nejlepší krátký film a také srdce mnoha diváků, a to především díky ústřední dvojici herců – partnerkou Jiřího Mádla byla Judit Pecháček.

Miluju tě, Pucinko / Jiří Mádl / Česká republika, 2020 / 21 min. – Love story Miluju tě, Pucinko je o romanticky komplikovaném vztahu dvou zubních kartáčků. Pucinka opouští Kartíka a ten chřadne, opijí se a trpí steskem. Přichází první vlna koronaviru, ochromuje svět, který se zastavuje, a lidé se uzavírají doma. Pucinka se vrací. Kartík neví, proč odešla, najednou ji má zpátky doma a chce všechno vědět. Co to všechno znamená? Může se vrátit jejich vztah plný vášně, něžnosti a lásky?

Ctrl Emotion / Vojtěch Kotek / Česká republika, 2009 / 23 min

Dřevo na příští zimu / Karel Šindelář / Česká republika, 2022 / 25 min. – Dáša přerušila léčbu smrtelného nádoru a odjela na rodinnou chatu, aby mohla strávit poslední dny v klidu a v blízkosti přírody. Starší bratr David ovšem nabývá pocitu, že pokud má Dáša brzy zemřít, musí před smrtí zažít pořádnou kopu extatických zážitků – a on je na zážitky přeborník. O jeho dokonalý plán plný skoků s padákem, polárních září a zorbingových koulí však není tak veliký zájem, jak očekával, a zatímco se David urputně snaží, Dáša by si se svým duchem nepřítomným bratrem mnohem raději upekla obyčejný buřt u obyčejného ohně. David objevuje, jak málo svou sestru vlastně zná. A že to nakonec není Dáša, kdo se potřebuje vyrovnat s blízkou smrtí.

Ostrov svobody / Petr Januschka / Česká republika, 2022 / 26 min – Krátký film o lásce a svobodě. Píše se rok 1981 v komunistickém Československu a mladý muž Jindřich se na palubě charterového letu na Kubu překvapivě setkává se svou láskou z dětství Evou. Okamžitě navážou rozhovor a s každou odpovědí, s každým zábleskem či nechtěným dotykem staré pouto znovu ožívá. Ani jeden netuší, že brzy budou stát před možná nejtěžším rozhodnutím svého života.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články