Pragueshorts: Zvláštní způsob života

28. 2. 2024 20:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.biooko.net/
Místo
Bio Oko
Františka Křížka 15, Praha
zobrazit na mapě

Název pro celý program si organizátoři vypůjčili od legendárního španělského režiséra, mistra barvitého vyprávění a melodramatu, Pedra Almodóvara, jehož stejnojmenný krátký snímek s Pedrem Pascalem a Ethanem Hawkem sleduje trochu zvláštní životní osudy dvojice kovbojů. A nebojte, vypůjčili jsme si nejen název, ale i film.

Zvláštní způsob života / Pedro Almodóvar / Španělsko 2023/ 30 min.

Lidské zdroje / Trinidad Plass Caussade, Titouan Tillier, Isaac Wenzek / Francie 2023 / 4 min. – O tom, jak smysluplně a udržitelně zacházet s plstěnými zaměstnanci na konci kariéry diváky poučí trojice studentů animace z francouzské školy EMCA v kratičkém filmu Lidské zdroje.

Hideous / Yann Gonzalez / Velká Británie 2022 / 20 min. – V roce 2022 vydal zpěvák kapely The xx Oliver Sim sólové album s názvem Hideous a pozval si výjimečného francouzského režiséra Yana Gonzaleze, který tři songy z alba přetvořil do dechberoucí surreální muzikálové zpovědi ze života hvězdy pop music.

Volání divočiny / Karni Arieli, Saul Freed / Velká Británie 2023 / 15 min. – Izraelsko-britská režisérská dvojice Karni a Saul na Pragueshorts už s úspěchem představila svůj předchozí film Hmyzotopie a v říši zvířat se pohybují i tentokrát ve svém novém přírodovědném paradokumentu Volání divočiny, ve kterém sledují více než podivný životní cyklus divokého lososa, ovšem v lidské podobě.

Mrtvá kočka / Annie-Claude Caron, Danick Audet / Kanada 2023 / 12 min. – Kočička Nugetka bohužel zemřela, tím ale její pouť nekončí. Čeká ji totiž ještě nesnadný úkol, který ji přisoudila režisérská dvojka Danick Audet a Annie-Claude Caron. Kanadský film Mrtvá kočka byl shortlistován na Cenu Akademie za rok 2023.

Zlatá horečka / Tom Berkeley, Ross White / Irsko, Velká Británie 2022 / 24 min. – svého druhu velkofilm, který nás zavede do poloviny 19. století do Irska, které tou dobou bojovalo s hladomorem. Jak se s ním a s léta trvající sourozeneckou pří vypořádají dvě sestry odhodlané přežít, to se dozvíme od dalšího režisérského dua – Toma Berkeleyho a Rosse Whitea, kteří jsou držiteli mnoha cen, včetně Oscara, BAFTA a IFTA.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články