Práva herců v českém filmovém průmyslu

29. 4. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - E.1 Sál
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Debata o právech herců v audiovizuálním průmyslu a stávajících výzvách, kterým čelí. Diskuse otevře klíčová témata spojená s právy herců, hledáním rovnováhy mezi profesní svobodou a zajištěním spravedlivých pracovních příležitostí pro herce ve filmovém průmyslu. Debatovat budou zakladatelky Of Agency (Barbora Fabiánová a Kateřina Oujezdská), herečka Aňa Geislerová a producent Vratislav Šlajer.

Aňa Geislerová je česká filmová herečka a spisovatelka, která obdržela tři České lvy pro nejlepší herečku v hlavní roli (Želary, Kráska v nesnázích, Nevinnost) a další dva pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Návrat idiota, Štěstí).

Barbora Fabiánová působila řadu let ve filmové společnosti Bionaut, kde spolupracovala na výrobě celovečerních hraných i dokumentárních filmů, animovaných filmů a videoklipů (např. Smradi, Žralok v hlavě, Auto.mat, Zdroj, Světlonoš). V roce 2013 založila s Kateřinou Oujezdskou společnost Of Agency.

Kateřina Oujezdská působila léta jako castingová režisérka. V současnosti je majitelkou herecké agentury Of Agency a je jednou ze zakladatelek československé herecké databáze Actorsmap. Spolupracovala například na filmech Šarlatán, Dukla 61, Anthropoid a dalších.

Vratislav Šlajer je filmový a televizní producent. Věnuje se tvorbě hraných, dokumentárních a animovaných filmů ve společnosti Bionaut. Je držitelem Českého lva a Ceny české filmové kritiky za film Pouta, členem EFA, ČFTA. Od roku 2022 je předsedou Asociace producentů v audiovizi (APA).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články