Pražským hradem křížem krážem

24. 2. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Lví dvůr - před restaurací
U Prašného mostu 51/6, Praha
zobrazit na mapě

Pražským hradem křížem krážem s Prahou procházkovou.

Pražský hrad je symbol státnosti a veškeří vládci – králové, císaři, prezidenti se zde snažili zanechat své stopy. Cílem této prohlídky bude objevení těch stop návštěvou interiérů. Součástí prohlídky bude návštěva katedrály sv. Víta, Královského paláce, baziliky sv. Jiří a Zlaté uličky.

Účastníci se dozví, jaké poselství Karel IV. zanechal v gotické katedrále a co bylo hlavním důvodem stavby, kdo byl posledním císařem, který zde bydlel, jak to bylo s Marií Terezií – proč pozvala svého dvorního architekta k rekonstrukci Hradu, kde docházelo ke korunovacím českých králů, jak těžké bylo být králem, kde bydlel prezident Masaryk, Beneš a ostatní prezidenti, kdo všechno dnes na Hradě bydlí a zda alchymisté byli opravdu původními obyvateli Zlaté uličky.

Praktické informace:

  • Sraz: před bistrem Lví dvůr naproti tramvajové zastávce Pražský hrad (tramvaje č. 22, 23)
  • Doba trvání: 2 hodiny
  • Průvodce: Soňa Procházková
  • Vstupné do Pražského hradu není zahrnuto v ceně – platí se na místě.
  • Na místě lze zakoupit vstupenky pouze pokud nebyla naplněna kapacita vycházky – je nutné kontaktovat pořadatele ke zjištění aktuální situace.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo zrušit vycházku v případě malého zájmu, o zrušení vycházky budou účastníci se vstupenkou informováni a peníze jim budou vráceny zpět na účet.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články