Předplatné DF JAMU pro Studio Marta 2023/2024

1. 9. 2023 - 30. 4. 2024, Brno

Typ akce
Ve měste
web
http://www.studiomarta.cz/
Místo
Studio Marta
Bayerova 5, Brno
zobrazit na mapě

Předplatné DF JAMU pro Studio Marta 2023/2024 lze zakoupit od 1. září 2023 do 30. dubna 2024.

  • Předplatné zahrnuje 5 titulů, detaily o nich vypsané níže.
  • Cena předplatného je o 20% nižší než klasické vstupné a po celou sezónu 2023/2024 má divák možnost zvolit si termín daného představení dle programu.
  • Konkrétní termín je pak nutné rezervovat předem. Bližší informace a návod k rezervaci míst je uveden na PDF vstupence, v příloze emailu po dokončení nákupu.
  • Předplatné bude v prodeji od 1. září 2023 do 30. dubna 2024 a je možné jej zakoupit jak online, tak osobně v informačním centru JAMU na Astorce a v hrací dny na pokladně divadla Studio Marta. (+420 542 591 511/512, marta@jamu.cz)

Změny v programu vyhrazeny.

1) Naši furianti
Náves v malé české vesničce Honicích. V pozadí stojí bohaté selské statky a prosté chalupy, vlevo pěkně obílená hospoda a vpravo osamělá kaplička. Pozadím se vine cesta do města, do Písku. U cesty stojí pomník ve válkách padlých vojáků, po návsi pobíhají děti. U hospody se snaží vysloužilý voják vlepit políček krejčímu, protože i on se chce stát novým ponocným. Sousedi zděšeně přihlížejí. Někdo vyhraje, někdo prohraje, někdo půjde možná opravdu do války… Prostě stará, známá česká písnička.

Legendární Stroupežnického veselohra Naši furianti poprvé na jevišti Studia Marta. Kritická reportáž z rozhodně ne idylické české vesnice, ve které i dnes žijí naši furianti.

2) Peer Gynt
Egoista, děvkař, miliardář, vizionář, obchodník se zbraněmi a lidmi, král trollů, vládce světa,… Vyhnout se komplikacím – nedělat kompromisy – jít přes mrtvoly. Self-made man! Tím vším je Peer Gynt, jen ne sám sebou. Kdo je tedy skutečný Peer Gynt?

Divadelní road-movie mladého muže, který je neustále na útěku, jak před sebou samým, tak i před zodpovědností za druhé. Může utíkat do světa iluzí a lží jak dlouho chce, ale stejně se vrátí tam, odkud vyšel. Jenže tam už to není takové, jaké to bylo na začátku.

3) Horečka
Vteřiny protkané cigaretovým kouřem. Minuty nasáklé levným pitím. Hodiny vtančené do vytřískaných parket. Roky obehrané synkopovým rytmem. Svítá na dospělost. Tvoje svoboda už tuší klopýtání horších časů po kočičích hlavách náměstí Života. Pociťuješ horkost. Jen ruka maminky ti teď nějak nemůže dosáhnout na čelo. Horečka. Z lásek. Ze strachů. Z nadějí. Je vůbec proč spěchat, když není kam utéct? Možná jen schovat se horečce právě do ní samé. Přestat si počítat doby a začít tančit, navzdory pošlapaným botám, lapání po dechu a závrati. What a lovely way to burn.

4) Ikarova křídla
Možná bychom se měli víc snažit.
Výš.
Jak příšerné by bylo ničemu nevěřit.
Výš…
Jak smrtelně důležité je najít v životě svůj smysl.
Ještě výš.
Vůle a odhodlání jsou to nejdůležitější ve všem, co děláme.
Nejvýš!
Účel světí prostředky.

5) Všichni hrajeme divadlo
Jak chceme, aby nás vnímalo okolí? Jakým způsobem se snažíme zapůsobit, udělat dojem? Jaký je rozdíl mezi tím, jací ve skutečnosti jsme, a tím, jak se prezentujeme ve společnosti?

Erving Goffman ve své knize na základě Shakespearovy metafory “všichni hrajeme divadlo” sleduje, jak se do života a každodenního jednání jedince propisuje charakter jeho okolí a pravidla společnosti, která ho obklopuje. Divadelní adaptaci slavné sociologické studie uvádíme nyní ve Studiu Marta v české premiéře.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články