Prohlídka interiérů Pražského hradu

24. 2. 2024 13:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.hrad.cz/
Místo
Pražský hrad - 2. nádvoří u kašny
Pražský hrad, Praha
zobrazit na mapě

Komentovaná prohlídka objektů Pražského hradu. Její účastníci navštíví katedrálu svatého Víta, starý královský palác, románskou baziliku svatého Jiří a Zlatou uličku.

Pražský hrad není asi pro nikoho úplnou neznámou. Jeho návštěva bývá součástí mnohé rodinné vycházky Prahou, především té tradiční vánoční. Ve většině případů se ale tato procházka omezí na průchod všemi nádvořími s krátkým nakouknutím do katedrály či romantické Zlaté uličky. Je to škoda, protože Hrad skrývá mnohé utajené poklady. Tato prohlídka se je pokusí alespoň zčásti odhalit. Její účastníci si prohlédnou celý interiér katedrály svatého Víta, starý královský palác se známým Vladislavským sálem, baziliku svatého Jiří a svou návštěvu zakončí ve Zlaté uličce. Dozvědí se, jak fungovala středověká stavební huť, kde byl původně pohřben Karel IV., odkud byli vyhozeni do příkopu královští místodržící a jak to s nimi vlastně dopadlo, co všechno se snědlo na jedné velkolepé svatbě a mnoho dalšího. Odhalí také různé, na první pohled mnohdy skryté, architektonické detaily.

Praktické informace:

  • Sraz: na druhém nádvoří Pražského hradu u barokní Leopoldovy kašny
  • Délka prohlídky: cca 2–2,5 hodiny
  • Konec vycházky: ve Zlaté uličce
  • V ceně této prohlídky není zahrnuto vstupné do objektů. To si bude každý účastník vycházky hradit sám na místě. Toto vstupné činí 250 Kč dospělí / 125 Kč senioři a studenti / 500 Kč rodinné vstupné.
  • Předprodej vstupenek končí hodinu před začátkem vycházky.
  • Na místě je možné zakoupit vstupenky pouze pokud nebyla naplněna kapacita vycházky.
  • Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články