Radůza: Sólo

8. 9. 2024 19:00, Chudenice

Typ akce
Koncert
Místo
Areál Bolfánek
Chudenice 59, Chudenice
zobrazit na mapě

Počátek profesionální dráhy této české písničkářky je již „legendární“. Jako pouliční umělkyni ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová, která ji představila širšímu publiku ve „svatostánku“ české populární hudby, v pražské Lucerně. Radůza tento „křest ohněm“ přestála, aby zde o pár týdnů později vystoupila jako předskokanka Suzanne Vega. Stejnou čest měla i při pražském koncertu Mikea Oldfielda. Od té doby vydala řadu sólových alb, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii. Radůza je autorkou hudby i textů a doprovází se na několik hudebních nástrojů.

V říjnu 2023 v roce svého kulatého životního jubilea se rozhodla bilancovat a vydává dvojalbum nazvané Bylo nebylo, které obsahuje výběr nejúspěšnějších písní, jež složila v průběhu dosavadních třiceti let své hudební dráhy.

Po mnoha letech spolupráce s doprovodnou kapelou se rozhodla vrátit ke svým písničkářským kořenům a vystupovat paralelně i v sólovém programu, v jehož rámci představí průřez svou dosavadní tvorbou i písně zcela nové.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články