Rock Me Baby

8. 6. 2024 10:00, Ostrava

Typ akce
Divadlo
web
http://www.dlo-ostrava.cz/
Místo
Divadlo loutek Ostrava
Pivovarská 3164/15, Ostrava
zobrazit na mapě

Punk-rockový koncert, třpytivé kostýmy, nagelované vlasy, rozdováděná hravost a záchvaty smíchu. Kupodivu není řeč o headlinerech letních hudebních festivalů, ale o norské taneční inscenaci pro nejmenší diváky a nejen jejich tatínky. Rock Me Baby je zážitek pro celou rodinu, který diváka vyvede z míry, ale zároveň pohladí na duši.

Společnost je bohužel ještě stále pod vlivem mnohých zcela nesmyslných stereotypů. Pokud se jim ale něco divoce vzpouzí, tak je to norská taneční inscenace Rock Me Baby, která vznikla pro nejmenší diváky a nejen jejich tatínky. Pět queer performerů ve třpytivých kostýmech, s výrazným líčením a punkovými účesy představí divákovi něco zcela nečekaného, hravého a velmi citlivého. Autoři Karstein Solli a Øystein Elle mají rozsáhlou zkušenost s dětským divákem a jejich práce je podložená komplexní rešerší toho, co je nejmenším komfortní. A i když může Rock Me Baby působit jako velká divočina, vše, včetně hlasitosti zvuku, je uzpůsobeno právě nejmladšímu publiku. Výsledkem je vstřícné, hravé a kreativní představení, které osloví, pobaví a nadchne každého, kdo se mu otevře.

Øystein Elle
Øystein Elle je všestranný umělec, působí jako zpěvák, herec, režisér, textař a producent. Doktorská studia múzických a tvůrčích umění dokončil v roce 2017. Elle je aktivní také jako docent na oboru hudby a múzických umění na norské vysoké škole Østfold University College. Zapojil se nebo vedl celou řadu inscenací, které byly následně představeny v Evropě, Asii, USA a Jižní Americe. Kromě představení pro širokou veřejnost a dospělého diváka vytváří od roku 2008 i mezioborové inscenace pro nejmenší ve věku 0-6 let, ve kterých také sám účinkuje.

Karstein Solli Karstein Solli je scénický umělec, choreograf a docent na katedře herectví a dramatu. Ovládá jedinečnou paletu mezioborových výrazových prostředků. Jako lektor má na svém kontě nesčetně workshopů na domácím i mezinárodním poli. Jeho výrazné inscenace sbírají pozitivní ohlasy a uznání. Od roku 1997 pobírá základní nepodmíněný příjem pro umělce, který norská vláda uděluje významným aktivním umělcům s pobytem na území Norska, jejichž dílo má zásadní přesah do veřejné sféry. Solliho produkce se dostaly na scény ve Skandinávii, dále například v Německu, Maďarsku, Itálii, Francii, Chile nebo Brazílii.

Představení je vhodné pro novorozence a batolata.

Vstupenky je možné zakoupit formou „Pay What You Can“. Lze si vybrat z 5 nabízených cen tu, kterou finanční situace a láska k tanci dovolí.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články