Roisin Murphy

17. 3. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.forumkarlin.cz/
Místo
Forum Karlín
Pernerova 676/51, Praha
zobrazit na mapě

Irská zpěvačka, textařka a producentka Róisín Murphy je známou disco královnou. Její vokály patří k nezapomenutelným. Šesté sólové studiové album „Hit Parade“ bylo vydáno v září 2023 prostřednictvím Ninja Tune a produkoval ho DJ Koze. Róisínino nové album HIT Parade má skvělé ohlasy a posluchači vyzdvihují především jeho vibe, texty, zpěvaččin hlas a skvělý zvuk. Róisín se prezentuje výstředním způsobem, na pódiu vždy září a exhibuje s maskami a v nápaditých kostýmech. Jak sama říká: „Myslím, že by mi to zlomilo srdce, kdybych už nikdy nemohla stát na pódiu a zpívat“.

Na sólovou dráhu se Róisín vydala v roce 2005 po osmileté spolupráci s Markem Brydonem, se kterým společně tvořili ikonické elektro duo Moloko. Vydali společně celkem čtyři studiová alba s hity jako The Time Is Now nebo Sing It Back. S dlouholetým spolupracovníkem a kamarádem DJem Parrotem vydala v roce 2019 singl Incapable a v březnu 2020 singl Murphy’s Law. Páté Róisínino album RÓISÍN MACHINE, které vyšlo v roce 2020, bylo vyvrcholením jejich spolupráce.

Koncert Róisín Murphy, který se koná 17. 3. 2024 ve Forum Karlín současného, slibuje příval její energie a originální popovou nálož

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články