Sarah Kinsley + support: Linn Koch-Emmery

23. 11. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.cafevlese.cz
Místo
Café V lese
Krymská 273/12, Praha
zobrazit na mapě

Krásné popové písničky z jiného světa – Sarah Kinsley poprvé v Praze

Prorazila pár let nazpět díky EP The King – křehká, osobní a svobodomyslná popová nahrávka nezapřela vliv Lorde. Americká hudebnice Sarah Kinsley vzdoruje nejen žánrům, ale i času. „Mám moc ráda komorní koncerty,“ říká Sarah s tím, že právě tak se nejlépe napojí na publikum. Od setkání v Café V lese, kde představí mimo jiné album Escaper, nečekají organiátoři nic jiného. Ve zmíněném pražském klubu se Sarah Kinsley zahraje 23. listopadu 2024. Večer zahájí švédská hudebnice Linn Koch-Emmery.

Narodila se v Kalifornii, vyrůstala ale na východním pobřeží v Connecticutu, kde se taky věnovala hře na klasické nástroje, ale i coverům těch nejpopulárnějších songů třeba od Justina Biebera. Když během studií na Columbia University zjistila, jak malý je poměr žen – producentek, ponořila se ještě hlouběji do autorské tvorby i navigace hudebním průmyslem.

Hudebnice, zpěvačka, textařka a producentka Sarah Kinsley má hudbu v krvi a hluboko pod kůží – na piáno začala hrát, když jí byly čtyři, později přidávala další nástroje. A díky jejich mistrnému ovládnutí získala její autorská hudba mimořádně silný základ. Její písně o sebeobjevování a výzvách spojených s dospíváním srovnával magazín NME s introvertním alternativním popem Maggie Rogers anebo právě Lorde. Do Prahy teď Sarah Kinsley přijede na dosavadním vrcholu – s dlouhohrajícím debutem, na kterém pracoval i producent John Congleton (Angel Olsen, St. Vincent).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články